COMPUTER SCIENCE

Team Name day1 day2 Total Medal
1 6RUS Roman Korobkov 249 300 549 gold
2 3RUS Ildar Gainullin 249 275 524 gold
3 2BLR Mark Karneichyk 230 276 506 gold
4 11RUS Mikhail Anoprenko 249 215 464 gold
5 9KAZ Nurlykhan Kairly 230 216 446 gold
6 11RUS Aleksandr Morozov 300 122 422 gold
7 3RUS Ramazan Rakhmatullin 249 152 401 gold
8 13RUS Vladimir Romanov 249 146 395 gold
9 4BGR Radoslav Dimitrov 249 138 387 gold
10 2GEO Vano Gamezardashvili 270 115 385 gold
11 5BGR Viktor Terziev 300 78 378 gold
12 6RUS Denis Shpakovsky 300 78 378 gold
13 13RUS Philipp Gribov 300 71 371 gold
14 21KAZ Aibar Kuanyshbay 249 122 371 gold
15 ROU Alexandru Petrescu 249 122 371 gold
16 5TJK Farkhod Khakimiyon 230 139 369 silver
17 3BLR Dzianis Pivavarau 203 151 354 silver
18 TUR Atacan İyidogan 230 122 352 silver
19 9KAZ Akylbek Aitkali 230 115 345 silver
20 2BGR Ivan Ganev 249 94 343 silver
21 5RUS Ekaterina Fadeeva 249 93 342 silver
22 1TKM Kerim Kochekov 219 122 341 silver
23 7KAZ Khafiz Batyrkhan 219 122 341 silver
24 20KAZ Daniyar Zakarin 249 78 327 silver
25 2GEO Giorgi Kldiashvili 249 78 327 silver
26 SRB Momcilo Topalović 249 78 327 silver
27 3BGR Radostin Chonev 230 94 324 silver
28 1IRN Navid Eslami Amirabadi 230 93 323 silver
29 1KGZ Akbarzhon Madaminov 200 122 322 silver
30 1BLR Mikita Siachko 249 67 316 silver
31 6RUS Aleksey Saplin 200 113 313 silver
32 4BLR Stanislau Tsitsianok 172 139 311 silver
33 15KAZ Bekzat Tilekbay 230 78 308 silver
34 20KAZ Abay Baimukanov 230 78 308 silver
35 17KAZ Zhanbolat Kussainov 230 72 302 silver
36 3GEO Aleksandre Khokhiashvili 230 71 301 silver
37 7KAZ Zhan Kurbanbayev 200 93 293 bronze
38 11KAZ Nurlybek Aimagambetov 177 107 284 bronze
39 1BLR Raman Mikhniuk 203 78 281 bronze
40 15KAZ Aibyn Khaireden 200 78 278 bronze
41 ROU Stefan Constantin-Buliga 249 22 271 bronze
42 1KAZ Rauan Omarov 184 78 262 bronze
43 2IRN Kasra Mazaheri 184 78 262 bronze
44 2KGZ Omurbek Dzhamalov 173 78 251 bronze
45 5BGR Ilia Bozhinov 170 78 248 bronze
46 22KAZ Batyr Sardarbekov 161 78 239 bronze
47 17KAZ Aidyn Aluadin 184 52 236 bronze
48 1GEO Beka Grdzelishvili 154 78 232 bronze
49 1TJK Khusrav Ashurzoda 154 78 232 bronze
50 2ARM Samvel Andreasyan 154 78 232 bronze
51 12KAZ Islam Gallam 143 78 221 bronze
52 SRB Aleksa Milisavljević 143 78 221 bronze
53 2BGR Petar Angelov 142 78 220 bronze
54 3KGZ Mirbek Bakirov 148 71 219 bronze
55 4GEO Nika Salia 140 78 218 bronze
56 2RUS Semen Trifochkin 131 78 209 bronze
57 5KAZ Temirzhan Yussupov 131 78 209 bronze
58 8KAZ Alisher Yerkimbekov 131 78 209 bronze
59 21KAZ Ruslan Jankurazov 93 115 208 bronze
60 1BLR Yahor Koleda 154 52 206 bronze